Daily Archives:

Освітяни України спільно з командою MCFR Освіта увійшли в Книгу рекордів України!

Понад 50 тисяч освітян взяли участь у Всеукраїнському антикризовому онлайн-марафоні «Освіта під час карантину» Наш рекорд: наймасовіший професійний онлайн-захід для освітян!

За З дні Всеукраїнський антикризовий онлайн-марафон «Освіта під час карантину» об’єднав 50 150 зареєстрованих учасників!

8 квітня

Організація роботи школи в умовах карантину: нормативні орієнтири (1 година) — 8582

Організація роботи дитсадка в умовах карантину: нормативні орієнтири (1 година) — 7105

Робота в умовах пандемії: інструкція для медсестри дитсадка (1 година) — 1649

Continue reading… →

ЧИ ПРАВОМІРНІ ВІДРЯДЖЕННЯ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ?

Діюче законодавство не передбачає особливий порядок направлення у відрядження працівників під час карантину, тому такий порядок відбувається за загальною процедурою, встановленою Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998р. №59 та Кодексом законів про працю України (далі – КЗпП).
Службове відрядження, у яке працівника направляють за розпорядженням керівника установи для виконання роботи, обумовленої трудовим договором, є обов’язковим для працівника. Водночас, як установлено ст. 31 КЗпП, керівник установи не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором.
Таким чином, відмова працівника без поважних причин поїхати у відрядження для виконання роботи, обумовленої трудовим договором, може розглядатись як порушення трудової дисципліни.
Зауважимо, що згідно зі:
• статтею 176 КЗпП забороняється направлення у відрядження вагітних жінок та жінок, які мають дітей віком до 3 років;
• статтею 177 КЗпП жінки, що мають дітей віком від 3 до 14 років або дітей з інвалідністю, не можуть направлятись у відрядження без їх згоди;
• статтею 186-1 КЗпП гарантії встановлені статтями 176-177 КЗпП поширюються також на батьків, які виховують дітей без матері(в тому числі в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також на опікунів (піклувальників), одного з прийомних батьків, одного з батьків-вихователів.
При цьому не варто забувати, що роботодавець зобов’язаний створити безпечні умови праці, тобто при такому відрядженні працівник вправі вимагати засоби індивідуального захисту, зокрема: захисну маску, рукавиці, окуляри.

Національна онлайн-платформа з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта».

Міністерство цифрової трансформації запустило національну онлайн-платформу з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта».
Наразі вона доступна за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/
На цій платформі кожен може безкоштовно опанувати цифрові навички за новим сучасним форматом – освітні серіали. Наразі на платформі доступний онлайн-курс «COVID-19: що потрібно знати про роботу апаратів штучної вентиляції легень» (https://osvita.diia.gov.ua/courses/covid19-ventilator).

Виплата допомоги на дітей ФОПам

Кабінет Міністрів визначив умови призначення і виплати допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку.

Про це інформує департамент соціального захисту населення міської ради.

Урядова постанова №329 від 22 квітня 2020 року (якою затверджено відповідний Порядок) набрала чинності 5 травня.

Виплата допомоги на дітей ФОПам, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, запроваджується на період карантину та на один місяць після дати його скасування.

Continue reading… →

ЩОДО ЛЕГАЛЬНОГО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Звертаємо Вашу увагу на те, що тільки легально оформлений працівник має право на належну пенсію та відповідні соціальні гарантії.    Також  офіційно оформлена робота є гарантією кадрової стабільності та налагодженої роботи усіх учасників трудового процесу, а для роботодавців- запорукою процвітання бізнесу та примноження прибутків. Тому наголошуємо, що працівник  не  може бути допущений до роботи без укладання трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженнм власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення до територіального органу Державної податкової служби про прийняття працівника на роботу.
Відповідно до нині діючого пенсійного законодавства встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду.  Для зарахування до страхового стажу найманому працівнику повного місяця роботи працедавець зобов’язаний нараховувати йому заробітну плату в розмірі, не нижчому за встановлений законодавством мінімальний, та щомісячно сплачувати не менше за мінімальний єдиний соціальний внесок ( з 01 січня 2020 року становить 1039,06 грн.)
В разі, коли працівнику нарахована заробітна плата на рівні, або більше законодавчо встановленого мінімального розміру, з якої сплачено єдиний соціальний внесок, то такий місяць повністю враховується в страховий стаж і заробітна плата за цей місяць береться для обчислення пенсії.
Шановні роботодавці, будьте відповідальним перед  найманими працівниками, державою і собою, пам’ятаючи, що запорукою доброї репутації є, передусім, чесність та ділова порядність!
Show Buttons
Hide Buttons